Oyun bilgisayarları normal bir bilgisayardan farklı olarak oyunun donmadan seri bir şekilde oynanmasını sağlıyor. Bilgisayarın içerisinde kaliteli donanımlar yer alıyor. En son bütün oyunları takip etmek isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Oyunlar, yüksek çözünürlükte ekranda görüntülenir. Normal bir bilgisayarda standart oyunlar oynanabilir oyun bilgisayarında ise çözünürlük oranı daha da yüksektir. Oyun bilgisayarının çıkan oyunları kaldırabilme kotası da fazladır. Ayrıca bilgisayarın anakart ve harddisk düzeyleri standart ‘ın üstündedir. Örneğin GTA 5 oyununu rahat bir şekilde olmak adına güçlü performanslar sunar. Oyun bilgisayarının  içerisinde bulunan parçalar, düzenli bir şekilde çalışabilmesi için önemlidir

Yüksek Performanslı Oyun Bilgisayarı

Kaliteli bir oyun bilgisayarının çerisinde ekran kartları işlemci ve ram sistemi bulunur. Oyunun hızlı bir şekilde oynanması için işlemcinin performansı yüksektir. NVIDIA’nın günümüzde yeni çıkan ekran kartları bulunuyor. Hızlı hareketler isteyen birçok oyun kolayca oynanabilir. SSD tercihi sayesinde oyun, beklenenden daha kısa bir sürede açılır. Oyunun seriliğini bozmamak için ekran kartları ve işlemci sağlam olmalıdır. Eğer iki parçadan birine dahi zarar gelir ise oyunun işlevselliği bozulur. Oyun bilgisayarının donanım kapasitesi fazladır. Oyun bilgisayarının kasa bölümünde soğutucu fan bulunuyor. Fan sistemi gün boyu çalışan bilgisayarın ısınmasına engel olur.

Oyun Bilgisayarlarının Ömrü

Oyun bilgisayarının modeline göre, dayanıklılık kapasiteleri değişim gösterebiliyor. Bilgisayarda geçirilen süre ne kadar fazla ise oyun bilgisayarı o kadar çok deforme olur. Oyun bilgisayarları ayrıca normal bir bilgisayara göre daha ağırdır. Bataryası uzun ömürlü olduğu için hızlı bir şekilde bitmez. Normal bir bilgisayara göre daha fazla ses ile çalışabilir. Fan yapısının daha büyük olmasından ses oranı yüksektir. Bağımsız çalışan ekran kartı bilgisayarın seviyesini arttır. Oyunların kusursuz bir şekilde oynanmasını sağlar.

Oyun Bilgisayarlarının Fiyatları

Oyun bilgisayarlarının kapasitesi ve dayanıklılık gücüne göre fiyat aralıkları değişim gösteriyor. İdeal kareler ile oyunun oynanması sağlanan bilgisayarlar uzun ömürlüdür. Adeta bilgisayarın kalbi olarak ifade edilebilen işlemci dayanıklı olmalıdır. Böylece oyun arenalarında sorun oluşmaz. Leptop ve masaüstü oyun bilgisayarları mevcuttur. Laptopların çift depolayan bir kapasitesi vardır.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış