Teknolojinin getirdiği en iyi yeniliklerden bir tanesi de lazer epilasyon sistemidir. Lazer epilasyon cihazı sayesinde insanlar vücutlarında rahatsızlık duydukları kıl ve tüylerden kesin yöntemler ile kurtulmuş olurlar.

Klasik kullanılan ağda, jilet ve tüy dökücü kremler tüyleri geçici bir süre engelliyordu. Bu yöntemler kesin sonuçlar vermediği gibi zaman alıcıydı. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler için uzmanlar öncelikle vücut ve kıl tipine uygun lazer epilasyon cihazına karar verirler. Ayrıca lazer epilasyon yaptırmadan önce kişilere bazı testler uygulanır. Kişide bulunan bazı rahatsızlıklar lazer epilasyona engel olabilir. Lazer epilasyon yaptırmaya uygun olan kişiler seanslar halinde bu hizmetten yararlanırlar.

Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenler öncelikle sağlık koşulları elverişli bir merkez seçmek zorundadır. Burada lazer epilasyon hizmeti veren kişilerin alanında yetkili uzman kişiler olması gerekiyor. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadınlar ve erkekler lazer yaptıracakları alana 4 hafta öncesinden herhangi bir jilet ağda, epilator ve tüy dökücü krem kullanmamalıdır.

Cildi bronzlaşma gibi işlemlerden uzak tutarak Kendi doğal renginde olduğu dönemlerde lazer epilasyon yaptırılmalıdır. Lazer epilasyona engel olan ilaçlar kullanılıyor ise bu ilaçlar 6 ay öncesinden bırakılmalıdır. Yakın zamanlarda cilde peeling ya da tüy sarartıcı kremler uygulanmamalıdır. Lazer epilasyon yaptıracak kişinin kronik rahatsızlığı ya da cilt derisi ile ilgili sorunları varsa bunlar uzman kişilere bildirilmelidir.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Lazer ışınları cildin en alt katmanına nüfuz ederek melanin denilen kıl üreten hücreleri yok eder. Lazer Epilasyon için en uygun dönem havaların serinlemeye başladığı dönemdir. Çünkü lazer epilasyon yaptırdıktan sonra açık olan bölgelerin güneş ışınlarına maruz kalmaması gerekir. Güneş ışınları lazer yapılan bölgeye temas ettiğinde burada lekelenmelere neden olur. Lazer yapılan bölgeyi güneş kremleri ile korumakta fayda vardır.

Lazer epilasyon sonrası ağrı ya da acı gibi durumlarda ağrı kesici kullanılabilir. Yüz bölgesine yapılan lazer epilasyon sonrası yüze 24 saat içerisinde fondöten allık gibi makyaj malzemeleri sürmemek gerekir. Lazer sonrası lazer yapılan bölgelerde sıcak su kullanmamak ve bu bölgeleri nemlendirici kremleri ile sürekli nemlendirmek gerekir.

Lazer  bölgelerine hassas davranmak keseleme gibi işlemlerden uzak durmak gerekir. Lazer sonrası herhangi bir ateşlenme ya da iltihap gibi vücut yaralarının oluşması halinde hemen bir uzmana başvurmak gerekir.

Lazer Epilasyon Ve Güneş Kremi

Günümüzde üretimi yapılan güneş kremleri içeriğindeki koruyucu maddeler ile vücudu güneşin zararlı ışınlarına ve görünmeyen ultraviyole ışınlara karşı etkili bir şekilde koruyor. Lazer epilasyon sonrası epilasyonun uygulandığı bölgeleri 3 ay süreyle güneş ışınlarından korumak gerekir. 30 faktör güneş kremleri yeterli koruma sağlıyor.

Bayanlar ve erkekler lazer epilasyonu en çok yüz bölgesinde tercih ediyorlar. Bu sebeple lazer sonrası yüzün güneş ışınlarına maruz kalması kızarıklıklara ve kahverengi lekelenmelere neden olur. Özellikle yüz bölgesinde, açık olan kol, dekolte bölgeleri ve bacaklarda etkili güneş kremleri kullanılmalıdır. Böylece lazer epilasyondan başarılı bir sonuç elde edilir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon cihazlarının memnun edici sonuçları insanları bu hizmeti almaya yönlendirmiştir. Bu durum lazer epilasyon hizmeti sunan merkezlerin sayısını arttırmıştır. Lazer epilasyon fiyatları tüm vücut ya da bölge bölge yapıldığı için farklılık gösteriyor.

Kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda lazer epilasyon kullanıldığı için fiyatlar bu hizmete göre belirleyici oluyor. Bayanlar tüm vücut lazer epilasyon yaptırırken erkekler ise bölgesel lazer yaptırmayı tercih ediyorlar.

Yorum Yapın

Yapılan Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış